Badanie OCT

Optyczna Tomografia Koherencyjna

Oceniają nas pacjenci
5.0
w portalu Regulamin opinii Zobacz wszystkie opinie

Czy jest badanie OCT?

Optyczna tomografia koherencyjna (ang.optical coherence tomography-OCT) to metoda odbioru i przetwarzania sygnału optycznego.

OCT pokazuje trójwymiarowe obrazy z rozdzielczością rzędu mikrometrów, jest to obecnie standardowa, nieinwazyjna technika obrazowania oka – siatkówki, nerwu wzrokowego, tęczówki i rogówki.

Badanie OCT wykorzystuje się w diagnostyce takich schorzeń jak:

  • jaskra,
  • zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD),
  • retinopatia cukrzycowa,
  • otwór w plamce,
  • obrzęk plamki,
  • centralna surowicza chorioretinopatia CSR.

Część z tych chorób może prowadzić do utraty wzroku, stąd ważna jest ich wczesna i precyzyjna diagnostyka.

OCT pozwala również monitorować wyniki leczenia tych chorób przez precyzyjne śledzenie zmian w strukturze siatkówki w czasie w obrazowaniu 3D.

W naszym gabinecie okulistycznym do przeprowadzania badań OCT używamy najnowocześniejszego sprzętu jak aparat SOCT REVO FC firmy Optopol Technology. Badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne i szybkie.

Aparat SOCT REVO FC

Urządzenie SOCT REVO FC firmy Optopol Technology jest bardzo nowoczesne i daje wysoką jakość obrazu w przeprowadzanym badaniu oka.

  • Dzięki kolorowej funduskamerze umożliwia wykonywanie kolorowych zdjęć przedniego odcinka i dna oka. Badanie tak zaawansowanym sprzętem pozwala na monitorowanie wyników leczenia oraz obserwację pacjentów wymagających okresowych kontroli np. w zwyrodnieniu plamki związanym z wiekiem, jaskrze i w przypadku znamion barwnikowych naczyniówki.
  • Aparat SOCT wykorzystywany w naszym gabinecie to najnowocześniejsze urządzenie na rynku pozwalające na obrazowanie również naczyniówki leżącej głębiej od siatkówki w gałce ocznej. To kompaktowe urządzenie do pracy profesjonalnego okulisty umożliwia wysokiej jakości skany OCT oraz szczegółowy obraz dna oka, co dla pacjenta oznacza najdokładniejsze badanie diagnostyczne w okulistyce.

Chciałbyś zbadać swoje oczy? Nie zwlekaj. Badanie pomoże Ci ustalić przyczyny Twoich problemów.

Badania w naszym gabinecie okulistycznym w Mszanie Dolnej przeprowadza doświadczony lekarz Bartłomiej Jewiarz.

Przy użyciu nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu okulistycznego, który precyzyjnie wykonuje badania. Dzięki zdobytej wiedzy i wieloletniej praktyce okulistycznej wnikliwe i starannie diagnozuje choroby i wyznacza plan leczenia.

Z życzliwością i cierpliwością wyjaśnia pacjentom każdą niezrozumiałą dla nich kwestię.