Refraktometria, keratometria Autorefraktometr NIDEK ARK-1

Oceniają nas pacjenci
5.0
w portalu Regulamin opinii Zobacz wszystkie opinie

Czym jest refraktometria?

To metoda badania mająca na celu sprawdzenie poprawności refrakcji oka, czyli przystosowania oka do wyraźnego postrzegania przedmiotów w bliższej i dalszej odległości.

To komputerowe badanie pozwala szybko zdiagnozować wady wzroku jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm.

Czym jest keratometria?

Jest jednym z podstawowych badań okulistycznych. Badanie mierzy krzywiznę i moc optyczną rogówki oka. Diagnozuje astygmatyzm, czyli nieostry i zniekształcony obraz.

Jak wygląda badanie autorefraktometrem?

Badanie dostępne jest dla osób w każdym wieku.

  • Pacjent w pozycji siedzącej utrzymując głowę nieruchomo i wpatruje się w obraz wyświetlany w urządzeniu.
  • Lekarz przy użyciu autorefraktometru do oka wpuszcza wiązkę nieszkodliwego dla oczu promieniowania podczerwonego, co skutkuje analizą refleksów wiązki odbijających się od struktur oka.
  • Badanie diagnostyczne jest nieinwazyjne i bezbolesne a przedstawia lekarzowi wielkość wad i uchybień układu optycznego oka.

Zalety badania
Autorefraktometr NIDEK ARK-1

W naszym gabinecie okulistycznym w Mszanie Dolnej używamy specjalistycznego sprzętu, który szczegółowo wykonuje badanie oczu.

  • Autorefraktometr ARK-1 pozwala na pomiar wartości refrakcji metodą obrazowania szerokiej strefy źrenicznej (Large Pupil Zone Imaging Method).
  • Metoda ta umożliwia pomiar szerokiego pola refrakcji średnicy do 6 mm i może wskazać różnice pomiędzy refrakcją szerokiego pola a refrakcją pola do 3.5 mm. Równocześnie następuje pomiar średnicy źrenicy. Zróżnicowanie pomiaru pozwala na oszacowanie różnicy refrakcji przy widzeniu dziennym i nocnym.
  • Tak dokładny pomiar krzywizny rogówki, jak i wykrycie wady refrakcji pozwala lekarzowi zdiagnozować wielkość odchyleń i precyzyjnie dobrać okulary czy soczewki kontaktowe. Odpowiednio dopasowane z pewnością nie doprowadzą do pogorszenia stanu zdrowia, a mogą przyczynić się do jego polepszenia.

Chciałbyś zbadać swoje oczy? Nie zwlekaj. Badanie pomoże Ci ustalić przyczyny Twoich problemów.

Badania w naszym gabinecie okulistycznym w Mszanie Dolnej przeprowadza doświadczony lekarz Bartłomiej Jewiarz.

Przy użyciu nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu okulistycznego, który precyzyjnie wykonuje badania. Dzięki zdobytej wiedzy i wieloletniej praktyce okulistycznej wnikliwe i starannie diagnozuje choroby i wyznacza plan leczenia.

Z życzliwością i cierpliwością wyjaśnia pacjentom każdą niezrozumiałą dla nich kwestię.