Kapsulotomia i irydotomia

Zabiegi laserem YAG

Oceniają nas pacjenci
5.0
w portalu Regulamin opinii Zobacz wszystkie opinie

Zabiegi laserem YAG Optimis II w leczeniu jaskry wąskiego kąta i zaćmy wtórnej

Do leczenia zaćmy wtórnej i jaskry poprzez wykonanie zabiegów kapsulotomii i irydotomii w naszym gabinecie używamy lasera YAG Optimis II.

To w pełni funkcjonalne, wydajne i co najważniejsze w okulistyce, wysoko precyzyjne urządzenie łączy w sobie laser YAG i lampę szczelinową klasy premium.

Dzięki temu zabiegi są wykonywane sprawnie i z bardzo dużą dokładnością, co wpływa na lepszy stan wzroku pacjenta.

Czym jest kapsulotomia?

Po zakończeniu leczenia zaćmy może dojść do zaćmy wtórnej. Objawem zaćmy wtórnej są zamglenia wywołane zmętnieniem tylnej torebki soczewki i niewrażliwość na barwy. Aby pacjent odzyskał sprawny wzrok, konieczne jest wykonanie otworu w centrum torebki soczewki.

Kapsulotomia to zabieg przeprowadzany laserem YAG, który wykonuje niewielki otwór w torebce soczewki, poprawiając widzenie. Sam zabieg trwa kilka do kilkunastu minut, jest bezbolesny a rezultat odczuwalny tego samego dnia lub dzień po.

Jak wygląda kapsulotomia?

  • Przed zabiegiem konieczne jest sprawdzenie przez okulistę ciśnienia wewnątrzgałkowego i ostrości wzroku.
  • Następnie zakrapia się oczy w celu rozszerzenia źrenicy i znieczula gałkę oczną.
  • Podczas zabiegu od pacjenta wymaga się siedzącej, nieruchomej pozycji, a po zaleca unikanie silnego światła i odpoczynek.
  • Ważne jest, aby po kapsulotomi pacjent nie prowadził pojazdu.

W trosce o jak najlepsze zdrowie naszych pacjentów i skuteczność przeprowadzanych badań i zabiegów, w gabinecie używamy wysokiej klasy sprzętów okulistycznych. Leczenie zaćmy wtórnej i jaskry przez doświadczonego lekarza Bartłomieja Jewiarza z pewnością wpłynie na lepszy stan zdrowia, a pacjenci zobaczą znaczną poprawę wzroku.

Jak wygląda zabieg irydotomii?

To jeden z podstawowych zabiegów przy leczeniu jaskry zamkniętego kąta i przy ryzyku zamknięcia kata przesączania.

  • Zabieg ten wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych. Pacjentowi zostaje podane znieczulenie miejscowe i krople zwężające źrenicę.
  • W pozycji nieruchomej, siedzącej kieruje się wiązkę światła z lasera na tęczówkę, tworząc w niej otwór. W ten sposób uzyskuje się swobodny przepływ cieczy wodnistej z tylnej do przedniej komory oka.
  • Zabieg może być mało komfortowy, ale prawidłowo wykonania irydotomia zabezpiecza pacjenta przed ryzykiem zamknięcia kąta przesączania i nagłego wzrostu ciśnienia. Po wykonaniu zabiegu należy skontrolować ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Chciałbyś zbadać swoje oczy? Nie zwlekaj. Badanie pomoże Ci ustalić przyczyny Twoich problemów.

Badania w naszym gabinecie okulistycznym w Mszanie Dolnej przeprowadza doświadczony lekarz Bartłomiej Jewiarz.

Przy użyciu nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu okulistycznego, który precyzyjnie wykonuje badania. Dzięki zdobytej wiedzy i wieloletniej praktyce okulistycznej wnikliwe i starannie diagnozuje choroby i wyznacza plan leczenia.

Z życzliwością i cierpliwością wyjaśnia pacjentom każdą niezrozumiałą dla nich kwestię.